Korpus bibliotekarstva

Benkoč, Kristijan: Uvedba RFID tehnologije v Knjižnici Brežice : diplomsko delo visokošolskega strokovnega študija. Diplomsko delo. 2011, poved 63 v sobesedilu:

Večina knjižnic se danes odloča za postavitev nalepke na platnico, kjer je lažje dosegljiva - brez odpiranja knjige, za katero izposojevalec porabi tudi do 43 odstotkov več časa, kot če je črtna koda na zunanji strani platnice, pred izpostavljenostjo mehanskim poškodbam in kemičnim vplivom pa jo v mnogih knjižnicah zaščitijo s poliestrsko prevleko (prozorno folijo); znani ponudnik v Sloveniji je podjetje Bizzone, ki skrbi za distribucijo proizvodov nemškega podjetja NESCHEN, ki je eden izmed vodilnih proizvajalcev samolepilnih folij za zaščito in popravilo knjig, ohranjanje arhivov ter samolepilnih laminacijskih grafičnih folij.

1.1.2 Kooperativni bibliografski sistem in servisi (COBISS) Začetki Kooperativnega bibliografskega sistema in servisov COBISS segajo v leto 1983, ko so se v Računalniškem centru Univerze v Mariboru začele intenzivnejše priprave na računalniško obdelavo podatkov o izposoji za Univerzitetno knjižnico Maribor.
Skupina knjižničarjev in bibliotekarjev je v štirih mesecih oblikovala računalniško bazo podatkov s 13.000 uporabniki in bazo podatkov z 11.000 knjigami, ki so se najpogosteje izposojale.



  Nova poizvedba      Pripombe      Na vrh strani


Strežnik Centralne ekonomske knjižnice Ekonomske fakultete UL Iskalnik: NEVA