Korpus bibliotekarstva
Starman, A.B.: Izobraževanje in usposabljanje bibliotekarjev za delo z uporabniki s posebnimi potrebami. Diplomsko delo, 2011, poved 627 v sobesedilu:
V raziskavi, izvedeni med bibliotekarji, zaposlenimi v Nacionalni knjižnični službi za slepe in gibalno ovirane uporabnike v Združenih državah Amerike (NLS/BPH libraries), več kot polovica bibliotekarjev meni, da študijski programi BIZ ne obravnavajo dovolj vsebin o posebnih potrebah, prav tako pa menijo, da bibliotekarske izobraževalne ustanove svojih diplomantov ne pripravijo za delo v tovrstnih knjižnicah (Bonnici, Maata in Wells, 2009). 4.2.1 Študijski program Bibliotekarstvo in informatika Pomembno je, da institucije, ki skrbijo za izobraževanje bibliotekarjev, v svoje učne programe vključijo tudi vsebine o uporabnikih s posebnimi potrebami. Po Robinson (2005) naj bi vsi podiplomski programi bibliotekarstva in informacijskih znanosti od študentov zahtevali poznavanje načel dostopnosti, podporne tehnologije, potreb po prilagoditvah tako uporabnikov s posebnimi potrebami kot tudi zaposlenih s posebnimi potrebami ter področne zakonodaje in predpisov s tega
področja, ki določajo pravice uporabnikov s posebnimi potrebami glede uporabe knjižničnih storitev. Formalno izobraževanje bodočih bibliotekarjev izvaja v Sloveniji Oddelek za bibliotekarstvo, informacijsko znanost in knjigarstvo na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani.
Nova poizvedba
Pripombe
Na vrh strani