Korpus bibliotekarstva

Ambrožič, Melita: Visokošolske knjižnice: razvoj in temeljne značilnosti. Zbornik razprav : 10 let Oddelka za bibliotekarstvo 1987-1997. 1998, poved 306 v sobesedilu:



Knjižnični menedžmmt Heery in Morgan (1996, str. 5-14) opozarjata, da morajo visokošolske knjižnice zaradi stalnih sprememb v svojem okolju posebno pozornost nameniti tudi svojemu menedžmentu. Knjižnica, ki se je sposobna prilagajati spremembam, mora po njunem mnenju imeti nekaj ključnih značilnosti, in sicer: integrirana mora biti v akademsko življenje svoje matične ustanove, obvladati mora tehnike strateškega planiranja, uvajati mora participativni menedžment, usmerjena mora biti k storitvam in biti pripravljena na dialog z uporabniki (ki edini lahko ocenijo uspešnost njenega delovanja), akademskimi ustanovami in širšim okoljem.

Vključenost v akademsko dogajanje matične ustanove je za univerzitetne in druge visokošolske knjižnice pomembno iz več razlogov, namreč: knjižnica mora dokazovati, da uporablja sredstva v skladu s pričakovanji matične ustanove; dojemati jo morajo kot neločljivi del pedagoškega procesa; vključenost v življenje ustanove je tudi pogoj za učinkovito strateško planiranje knjižnice.



  Nova poizvedba      Pripombe      Na vrh strani


Strežnik Centralne ekonomske knjižnice Ekonomske fakultete UL Iskalnik: NEVA