Korpus bibliotekarstva

Južnič, Primož: Metodološka osnova analize citiranosti in njena uporaba v Sloveniji. Doktorska disertacija, 1998, poved 1776 v sobesedilu:

Skoraj vse je publicirano v angleščini, dve tretjini znanstvenih objav je z Univerze in veliko člankov avtorjev iz Singapurja ni citiranih, četudi je publiciranih v revijah z dejavnikom vpliva, višjim od ena 200. To pomeni, da so te članki manj citirani kot je povprečje citiranosti člankov v revijah, v katerih so bili objavljeni.

S pomočjo rezultatov analize citiranja je mogoče primerjati tudi položaj določene vede znotraj mednarodne znanosti.
Primerjave odmevnosti biomedicinskih objav iz Španije so tako pokazale, da avtorji iz Španije sicer objavljajo v enako kvalitetnih mednarodnih revijah, vendar v povprečju ti članki dobijo manj citatov 201. Tako avtorji tudi Španijo uvrščajo med periferne države v znanosti, za katere naj bi to bilo značilno 202. Namreč znanstveniki iz teh dežel običajno ne pripadajo ozkim znanstvenim skupnostim (invisible college) in se težje prebijejo v svet znanstvenikov in znanstvenih ustanov predominantno anglo-saksonskega sveta znanosti 203.



  Nova poizvedba      Pripombe      Na vrh strani


Strežnik Centralne ekonomske knjižnice Ekonomske fakultete UL Iskalnik: NEVA