Korpus bibliotekarstva

Peršin, Sandra: Vpliv strokovnega posvetovanja na usposobljenost za evalvacijo specialnih in visokošolskih knjižnic. Diplomsko delo, 2009, poved 475 v sobesedilu:



Pri prvem vprašanju smo spraševali po vrsti knjižnice, specialne pa še dodatno, na katerem področju delujejo. 14 knjižnic (40 %) se je opredelilo kot visokošolske, 3 kot univerzitetne in 19 (slabih 53 %) kot specialne. Specialne knjižnice so delovale na naslednjih področjih: materiali, bibliotekarstvo, naravoslovje, metalurgija, etnične in manjšinske študije, kmetijstvo, vlada, humanistika (da delujeta na področju humanistike, sta odgovorili dve knjižnici), finance, pravo, kultura - muzeji - naravoslovje, zdravstvo, šolstvo, obvezno zdravstveno zavarovanje, industrija, železniški promet, javna uprava, gozdarstvo (ta se je opredelila tudi kot visokošolska, ker gre za knjižnico Gozdarskega inštituta, ki je hkrati tudi knjižnica Biotehniške fakultete).

Slika 2: Vrsta knjižnice Pri naslednjem vprašanju nas je zanimalo, koliko je zaposlenih v knjižnici, da bi ugotovili, ali gre za večjo ali manjšo knjižnico.



  Nova poizvedba      Pripombe      Na vrh strani


Strežnik Centralne ekonomske knjižnice Ekonomske fakultete UL Iskalnik: NEVA