Korpus bibliotekarstva
Žumer, F.: Bibliografija objav o šolskih knjižnicah v bibliotekarskih in pedagoških serijskih publikacijah v letih 1945 do 1999. Magistrsko delo, 2001, poved 67 v sobesedilu:
Analitična bibliografija zajema celotno študijo publikacije ali dokumenta kot fizičnega predmeta, njeno zgodovino, pojavnost in vpliv različnih načinov produkcije na tekst. Vsi trije tipi analitične bibliografije so medsebojno močno povezani in jih je včasih težko ločevati. 2. 3. 2 Vrste bibliografij po slovenski klasifikaciji - po Logarju Bibliografije glede na način izhajanja delimo na: - retrospektivno bibliografijo, to je popis bibliografskih enot, ki so izšle v krajšem, daljšem ali celotnem preteklem obdobju; - tekočo bibliografijo, ki izhaja v določenih časovnih presledkih in popisuje zlasti nove bibliografske enote, npr. tedenska, mesečna, letna bibliografija; - kumulativna bibliografija, ki združuje bibliografske enote iz že objavljnih bibliografioj v nov, enoten bibliografski popis. Bibliografije glede na zunanjo obliko oz. izbiro formata delimo na: - Knjižna bibliografija, ki je objavljena kot samostojno delo v obliki knjige; - Listkovna ali
kartotečna bibliografija ima opise bibliografskih enot na kartotečnih listkih; - Elektronske bibliografije so glede na nosilce informacij popisi bibliografskih enot na CD-ROM-u ali zgoščenki, magnetnem traku ali disketi 15, on-line dostopne zbirke 16, drugi elektronski viri 17.
Nova poizvedba
Pripombe
Na vrh strani