Korpus bibliotekarstva

Berčič, Branko: Visokošolski študij bibliotekarstva v Sloveniji od začetka do 1999. Zbornik razprav: 10 let Oddelka za bibliotekarstvo 1987-1997. 1998, poved 310 v sobesedilu:

Osnovni prostorski pogoji, ki naj bi bili Oddelku za nemoteno poslovanje na voljo, bi morali obsegati: običajna predavalnica (ok. 30 - 40 mest), večja predavalnica (ok. 50- 60 mest, vsajen dan v tednu ali dvakrat za pol dneva), manjša seminarska soba (ok. 15-20 mest) in vsaj dva ali trije kabineti z opremo za štiri delovna mesta rednih delavcev in za občasno navzočnost pogodbenih sodelavcev.

Ob normalnih delovnih pogojih, upoštevajoč število študentov, obseg študijskega programa in število visokošolskih učiteljev oz. sodelavcev, bi Oddelek za bibliotekarstvo za opravljanje svoje dejavnosti potreboval: štiri predavalnice različnih velikosti (po ena za vsak letnik), več seminarskih prostorov za praktični tehnološki pouk in vaje z različnimi vrstami knjižničarskega gradiva, računalniško učilnico srednje velikosti, študijsko knjižnico in čitalnico za študente, 10 profesorskih kabinetov, oddelčno pisarno in sejno sobo.
Lastne visokošolske knjižnice za strokovno, raziskovalno in znanstveno delo naj bi Oddelek za enkrat ne organiziral, ker naj bi v funkciji temeljne študijske in informacijske baze pri visokošolskem študiju bibliotekarstva sodelovala Narodna in univerzitetna knjižnica s svojim bogatim fondom bibliotekarskega gradiva, z razvitimi strokovnimi in specialnimi službami in z bibliotekarskim razvojnim centrom.



  Nova poizvedba      Pripombe      Na vrh strani


Strežnik Centralne ekonomske knjižnice Ekonomske fakultete UL Iskalnik: NEVA