Korpus bibliotekarstva

Gerbec, Nataša; Petaros-Kmetec, Ksenija: KNJIŽNIČNI SISTEM ITALIJE. Knjižnica 47 (2003) 3, stran 85-113, poved 229 v sobesedilu:

Strokovna znanja s področja dela v knjižnicah si prostovoljci lahko pridobijo na brezplačnih strokovnih tečajih, ki jih organizirajo lokalne upravne službe, ki skrbijo za knjižnice. 21 Med knjižničarji nismo zasledili veliko pripomb glede načina zaposlovanja, so pa nezadovoljni zaradi tega, ker ne obstajajo enotni predpisi glede zahtevane izobrazbe za posamezna delovna mesta in ker diplomanti študijskih programov s področja bibliotekarstva in arhivistike na natečajih nimajo prednosti pred diplomanti ostalih družboslovnih študijev. 22 Conferenza regionale su volontariato e beni culturali, 10. 1. 2001, Lucca - Toscana.

6 Izobraževanje italijanskih knjižničarjev Organizacija italijanskega visokošolskega izobraževanja je splet dolgoletne tradicije in sprememb, ki so nastale ob njegovem usklajevanju s smernicami Evropske unije in potrebami na delovnem trgu t. i. informacijske družbe.
Eden prvih mejnikov je bil sprejem deklaracije za podporo enotnemu razvoju visokega šolstva v Evropi, ki so jo 25. maja 1998 v Parizu 23 podpisali ministri Francije, Nemčije, Velike Britanije in Italije in je znana pod imenom Sorbonska deklaracija.



  Nova poizvedba      Pripombe      Na vrh strani


Strežnik Centralne ekonomske knjižnice Ekonomske fakultete UL Iskalnik: NEVA